UA
PLN
Blog

BMW M4 Competition (G82): версії, рестайлінг 2024 і характер за кермом

Огляд купе Competition з повним приводом M xDrive: потужність 510 або 530 к.с. залежно від рестайлінгу, оцінки evo, Top Gear і Autocar, відмінності версій.

· Оновлено: · Bohdan Olkhovyi ·8 хв читання

Коротко. BMW M4 Competition (G82) обирають, коли потрібне дводверне купе на чотири місця з повним приводом M xDrive: рядна шістка S58 об’ємом 3,0 л, 8-ступінчаста M Steptronic, 3,5 с до 100 км/год. Потужність залежить від рестайлінгу 2024 року і становить 510 або 530 к.с. Яка версія стоїть у парку Aurex, за роком випуску визначити не можна.

Джерело характеристик: BMW M

G82 і місце M4 Competition в лінійці BMW

Індекс G82 має покоління M4 в кузові купе. Кузов дводверний, місць чотири. Повний привід M xDrive з’явився в M3 і M4 у квітні 2021 року, а виробництво M4 Competition M xDrive почалося в липні 2021 року. У парку Aurex стоїть BMW M4 Competition G82 Akrapovič: умови оренди, місця подачі та виїзди дивіться на її картці, а тут розглядається сама модель.

Поруч з xDrive в лінійці стоять ще три версії купе:

  • M4 Coupé з механікою: 480 к.с., 550 Н·м, задній привід, 6-ступінчаста механіка, 4,2 с до 100 км/год, маса 1700 кг за DIN.
  • M4 Competition із заднім приводом: 510 к.с., 650 Н·м, 8-ступінчаста M Steptronic, 3,9 с, 1725 кг.
  • M4 CS: 550 к.с., 650 Н·м, повний привід, 3,4 с, 1760 кг, виробництво з липня 2024 року.

Повнопривідний Competition швидший за задньопривідний на 0,4 с і важчий на 50 кг за DIN: 1775 кг проти 1725 кг. Седан M3 Competition M xDrive після оновлення отримав ті самі 530 к.с. і 650 Н·м, що й M4, але має чотири двері та багажник 480 л.

Рестайлінг 2024: що змінилося в M4 Competition xDrive

BMW показала оновлені M4 у січні 2024 року й називає їх Modelljahr 2024. Виробництво оновленої версії стартувало в березні 2024 року на заводі в Дінгольфінгу, клієнтам у Великій Британії машини поставляли з квітня. Для M4 Competition M xDrive вийшло дві версії однієї моделі: до оновлення, з липня 2021 року, і після нього, з березня 2024 року.

У цифрах рестайлінг зачепив потужність і трохи розміри:

  • потужність зросла з 510 до 530 к.с., тобто на 20 к.с. (15 кВт);
  • момент залишився 650 Н·м, але полиця стала ширшою: 2750-5730 об/хв замість 2750-5500;
  • довжина збільшилася з 4794 до 4801 мм;
  • розгін 0-100 за 3,5 с і маса 1775 кг за DIN не змінилися.

З лінійки зростання отримав лише xDrive. У M4 з механікою досі 480 к.с., у задньопривідного Competition 510 к.с.

Зовнішні та салонні відмінності докладніше описано в розділі про практичність. Рік 2024 у назві картки не показує, зроблено машину з парку Aurex до чи після рестайлінгу; версію та потужність підтвердить команда під час бронювання. Вихлоп Akrapovič із назви картки не входить до заводських даних, і в таблиці нижче його немає.

Техніка: S58, M xDrive і таблиця даних

Мотор S58 (індекс S58B30T0) робочим об’ємом 2993 см3 побудований як рядна шістка з двома турбонагнітачами mono-scroll, BMW називає це M TwinPower Turbo. Коробка 8-ступінчаста автоматична, M Steptronic з Drivelogic. Привід повний: M xDrive з активним M-диференціалом на задній осі. Заводська максимальна швидкість 250 км/год з електронним обмежувачем і 290 км/год з опційним M Driver’s Package. Пакет вмикається після обкатування в 2000 км і перевірки за її підсумками. Чи є пакет на машині з парку, підтвердить команда під час бронювання.

ПараметрДо рестайлінгу (з липня 2021)Після рестайлінгу (з березня 2024)
МоторS58, 3,0 л, R6, два турбонагнітачітой самий
Потужність375 кВт (510 к.с.) при 6250 об/хв390 кВт (530 к.с.) при 6250 об/хв
Момент650 Н·м при 2750-5500 об/хв650 Н·м при 2750-5730 об/хв
Коробка8-ступінчаста M Steptronic8-ступінчаста M Steptronic
Привідповний M xDriveповний M xDrive
0-100 км/год3,5 с3,5 с
Максимальна швидкість250 км/год, з M Driver’s Package 290 км/год250 км/год, з M Driver’s Package 290 км/год
Споряджена маса1775 кг за DIN, 1850 кг за EU1775 кг за DIN, 1850 кг за EU
Довжина4794 мм4801 мм
Ширина без дзеркал1887 мм1887 мм
Ширина з дзеркалами2081 мму документах BMW значення немає
Багажник440 л440 л
Місць44
Пальнебензин RON 98, мінімум RON 91, бак близько 59 лте саме

У канадських матеріалах BMW потужність вказано в іншій одиниці: 523 hp після оновлення і 503 hp до нього. Це ті самі 530 і 510 к.с.

Як їде: що пишуть evo, Top Gear і Autocar

Evo перевіряв оновлену M4 Competition xDrive і починає з жорсткості: кузов зібраний щільно, кермо чітко відгукується навіть при підвісці в режимі Comfort, зчеплення величезне. Межу зчеплення вгадати важко, бо машина швидко навантажує боковини шин, а кермо в найм’якшому режимі майже не передає зусиль. На тлі купе 911, за оцінкою видання, M4 здається більшою і менш верткою. Режими приводу змінюють характер: у 4WD Sport з послабленою стабілізацією машина поводиться як задньопривідна й легко йде в занос кормою. У 2WD з мінімумом допомоги ковзання різке, але передбачуване. Мотор тягне рівно й сильно вище 7000 об/хв, а звук evo називає синтетично посиленим і не найприємнішим.

Top Gear тестував оновлений Competition і хвалить тягу на виході з повороту: електронний диференціал акуратно ділить момент на задній осі. Масу близько 1,8 т на треку машина приховує, недостатньої повертальності менше, перехід у знос повільніший, і для ковзання потрібна рішучість. На звичайній дорозі M4 спокійна й вихована, а на магістралі мотор на восьмій передачі крутиться близько 2000 об/хв. Про повний привід редакція пише тверезо: він додає приблизно 50 кг і в 99 відсотках випадків не потрібен, але дає запас упевненості, швидкий старт і зимову універсальність. Силову установку видання називає скоріше ефективною, ніж емоційною. До оновлення редакція сама засікла 60 миль/год за 3,2 с при заявлених BMW 3,5 с.

Autocar їздив на версії до рестайлінгу, задньопривідній, на дорожньому тесті в березні 2022 року. Британці відзначили точний вхід у поворот, стійкість у середині дуги та добру керованість газом на межі зчеплення. Мотор там рівний і тягне без провалів, але звучить менш характерно, ніж хотілося б. Їзда жорстка, на швидкості 70 миль/год шум у салоні 73 дБ. Тест задньопривідний, тому до xDrive застосовна лише оцінка шасі.

Салон, розміри і практичність

Салон розрахований на чотирьох, дверей двоє, об’єм багажника 440 л. У седана M3 Competition він більший, 480 л, але це вже інший кузов. Споряджена маса 1775 кг за DIN. Пальне бензин RON 98, допустимий і RON 91 як мінімум, бак близько 59 л.

Версії відрізняються і в салоні. Після оновлення центральний екран має діагональ 14,9 дюйма і працює на BMW Operating System 8.5. До оновлення екран 10,25 дюйма і система версії 7.0. В оновленої машини нові фари, нові диски та кермо, а задні ліхтарі можуть бути з лазерним підсвічуванням, це опція. Так версії простіше розрізнити за фото й на місці.

Кузов шириною 1887 мм разом із дзеркалами в машини до оновлення займає 2081 мм. Для паркінгів і вузьких дворів рахуйте за цією цифрою.

M4 Competition у Польщі

У Польщі для легкових авто немає віньєток, платні ділянки автомагістралей оплачуються окремо, тому на далекий виїзд варто заздалегідь перевірити, де вони є на маршруті. У Варшаві діє зона чистого транспорту (SCT). Чи підпадає під її умови конкретна M4 Competition з парку, підтвердить команда під час бронювання. Ідеї виїздів на день і на вихідні зібрано в статті «Маршрути з Варшави».

Кому підійде і кому ні

M4 Competition підійде, якщо:

  • потрібне дводверне купе на двох або на чотирьох із багажником 440 л;
  • виїзд планується в сезон мокрого асфальту, і важливий запас зчеплення від M xDrive;
  • попереду довгий переїзд магістраллю: за оцінкою Top Gear, на дорозі машина спокійна, а на восьмій передачі мотор працює близько 2000 об/хв;
  • цікава модель із заводськими цифрами: 3,5 с до 100 км/год і 250 км/год з обмежувачем.

M4 Competition не підійде, якщо:

  • потрібні п’ять місць або чотири двері: для цього дивіться седан M3 Competition;
  • важливий місткий багажник, у купе він 440 л;
  • головне в машині звук: evo вважає заводський звук синтетично посиленим;
  • хочеться легкої та верткої машини: на тлі купе 911 evo називає M4 великою, а маса близько 1,8 т помітна.

Часті запитання

Чим M4 Competition xDrive відрізняється від M4 з механікою і задньопривідного Competition? Приводом, коробкою та потужністю. У M4 Coupé 480 к.с., задній привід і 6-ступінчаста механіка, до 100 км/год вона розганяється за 4,2 с. У Competition із заднім приводом 510 к.с. і 8-ступінчастий автомат, розгін 3,9 с. У xDrive автомат той самий, привід повний, розгін 3,5 с, маса на 50 кг вища, ніж у задньопривідного Competition.

Яка потужність у M4 Competition xDrive до і після рестайлінгу? До оновлення 510 к.с., або 375 кВт, після оновлення 530 к.с., або 390 кВт. Піковий момент в обох випадках 650 Н·м, але в оновленої версії він тримається до 5730 об/хв, а не до 5500. Рік 2024 не показує версію машини з парку Aurex, тому потужність підтвердить команда під час бронювання.

Як відрізнити оновлену M4 від колишньої? Найпростіше за екраном: в оновленої він 14,9 дюйма з BMW Operating System 8.5, у колишньої 10,25 дюйма і система 7.0. Ззовні в нової машини інші фари й диски, лазерні задні ліхтарі йдуть як опція. Довжина теж різна: 4801 мм після оновлення і 4794 мм до нього.

Чим M4 Competition відрізняється від M3 Competition? Кузовом. У M4 купе з двома дверима і чотирма місцями, у M3 седан із чотирма дверима і багажником 480 л. Мотор S58, потужність 530 к.с., момент 650 Н·м і розгін 3,5 с в оновлених версій з M xDrive збігаються. Маса M3 трохи вища: 1780 кг за DIN проти 1775 кг.

Чим M4 CS відрізняється від M4 Competition? У CS 550 к.с., розгін 3,4 с, маса 1760 кг за DIN і ширина 1918 мм проти 1887 мм у Competition. Максимальна швидкість 302 км/год, M Driver’s Package входить у серію. Виробництво CS почалося в липні 2024 року.

Наскільки M4 Competition шумна і жорстка в звичайній їзді? Оцінки видань різняться. Top Gear називає машину на дорозі спокійною та вихованою. Autocar на задньопривідній версії до оновлення відзначив жорстку їзду і 73 дБ у салоні на швидкості 70 миль/год. Звук мотора evo вважає синтетично посиленим, тому гучність і характер варто оцінити особисто, а не за описом.

Оренда BMW у Варшаві

Конфіденційність

Налаштування cookies