Mercedes-Benz C-Class (W206): версія C 200 4MATIC з мотором 1.5 і лінійка після рестайлінгу 2026 року
Огляд седана з повним приводом і мотором на 204 к.с.: чим версія відрізняється від сусідніх, що змінив рестайлінг 2026 року, габарити та практичність.
Коротко. Mercedes-Benz C-Class покоління W206 у версії C 200 4MATIC обирають для переїздів між містами і зустрічей у діловій частині Варшави: седан з повним приводом, бензиновим мотором 1.5 на 204 к.с. (150 кВт), дев’ятиступінчастим автоматом і розгоном до 100 км/год за 7,1 с. У парку Aurex стоїть машина 2025 року, до рестайлінгу: у лінійці 2026 року мотора 1.5 вже немає.
W206 і місце C 200 4MATIC у лінійці
Індекс W206 має нинішнє покоління C-Class. Mercedes-Benz оголосив про старт продажів седана й універсала T-Modell у релізі від 30 березня 2021 року, і версія C 200 4MATIC значилася в програмі з першого дня. Дати й умови оренди дивіться на картці Mercedes C-Class, а тут розглядається сама модель: як влаштована версія, чим вона відрізняється від сусідніх і що змінив рестайлінг.
Мотор 1.5 у W206 пропонувався в трьох варіантах. Цифри нижче взято з німецького прайс-листа редакції травня 2024 року, кузов седан:
- C 180: 125 кВт (170 к.с.), 250 Н·м, привід на задню вісь, 8,6 с до 100 км/год, 231 км/год.
- C 200: 150 кВт (204 к.с.), 300 Н·м, привід на задню вісь, 7,3 с, 246 км/год.
- C 200 4MATIC: ті самі 150 кВт і 300 Н·м, повний привід, 7,1 с, 241 км/год.
Вище за лінійкою стоїть дволітрова C 300 4MATIC: 190 кВт (258 к.с.), 400 Н·м, 6,0 с і 250 км/год. Тож C 200 4MATIC займає середину: повний привід і запас тяги для траси, але без переходу на дволітровий мотор.
Мотор 1.5, 48 вольт і привід 4MATIC
Двигун C 200 4MATIC рядний чотирициліндровий, робочий об’єм 1496 см3, пальне бензин. До двигуна додано стартер-генератор, який живиться від 48-вольтової бортової мережі й допомагає бензиновому мотору. Це так званий mild-hybrid. Потужність цього доповнення Mercedes-Benz у різних документах наводить по-різному. Зовнішнього заряджання не передбачено. Версії із зарядкою від розетки випускаються окремими моделями, наприклад C 300 e.
Дані для седана C 200 4MATIC до рестайлінгу, ринок Німеччини:
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Мотор | 4 циліндри рядний, бензин, 1496 см3, 48 В зі стартер-генератором |
| Потужність | 150 кВт (204 к.с.) при 5800-6100 об/хв |
| Крутний момент | 300 Н·м при 1800-4000 об/хв |
| Коробка | 9G-TRONIC, 9-ступінчастий автомат |
| Привід | повний, 4MATIC |
| 0-100 км/год | 7,1 с |
| Максимальна швидкість | 241 км/год |
| Споряджена маса (з водієм 75 кг) | 1750 кг, корисне навантаження 570 кг |
| Ширина без дзеркал / з дзеркалами | 1820 / 2033 мм |
| Висота | 1446 мм |
| Колісна база | 2865 мм |
| Багажник | 455 л |
| Витрата WLTP | 7,5-6,6 л/100 км |
| CO2 WLTP | 170-150 г/км |
| Бак / резерв | 66 л / 7 л |
| Діаметр розвороту | 11,45 м |
Розміри в таблиці взято з креслення для C 200 із заднім приводом у прайс-листі, окремого креслення седана 4MATIC там немає. Повний привід додає машині 55 кг: 1750 кг проти 1695 кг у задньопривідної C 200. Витрата при цьому за WLTP вища на 0,4 л/100 км у верхній точці діапазону (7,5 проти 7,1 л/100 км).
Як їде C-Class і з ким її порівнюють
Тестів саме C 200 4MATIC на надійних виданнях немає: британський ринок отримує мотор 1.5 лише із заднім приводом. Найближча оцінка Top Gear від лютого 2024 року, де перевіряли C 200 і ще три версії W206. У спокійній їзді мотор C 200 не викликає запитань, а під навантаженням його звук стає трохи хрипким. Підвіску видання описує як доглянуту й комфортну; зі спортивним налаштуванням машина гірше проходить ями та лежачі поліцейські. Кермо пряме, зусилля добре, але інформації про дорогу рульове колесо передає небагато. На трасі видання знаходить поведінку переконливою, на другорядних дорогах помітно слабшою.
Головна претензія Top Gear стосується гальм і стосується всієї лінійки: педаль спочатку йде далеко, а потім гальма схоплюють різкувато.
Журнал evo у липні 2026 року їздив на гібриді C 300 de, тобто на іншій силовій установці. Шасі в нього дає відчуття спокою, хоча колеса діаметром 19 дюймів пропускають у салон нерівності. У порівнянні з BMW 3 Series на великій швидкості Mercedes поводиться менш зібрано, при цьому рульове керування реагує швидше й точніше, ніж у попередників. Переносити ці висновки на C 200 4MATIC треба із застереженням: силова установка інша.
Для порівняння візьмемо двох суперників із повним приводом:
- BMW 320i xDrive: 1998 см3, 135 кВт (184 к.с.), 300 Н·м, восьмиступінчаста Steptronic, витрата WLTP 7,6-6,8 л/100 км.
- Audi A4 40 TFSI quattro: 1984 см3, 150 кВт (204 к.с.), 320 Н·м, семиступінчаста S tronic, витрата WLTP 7,3-6,3 л/100 км.
- Mercedes C 200 4MATIC: 1496 см3, 150 кВт (204 к.с.), 300 Н·м, дев’ятиступінчаста 9G-TRONIC, витрата WLTP 7,5-6,6 л/100 км.
Потужність у Mercedes і Audi однакова, BMW слабший на 15 кВт. За моментом попереду Audi, у BMW і Mercedes по 300 Н·м. Мотор Mercedes найменший за робочим об’ємом із трьох, зате коробка в нього з найбільшим числом ступенів.
Практичність: багажник, маса і бак
Корисне навантаження 570 кг означає, що пасажири й багаж разом не повинні перевищувати цю цифру: водія у 75 кг уже враховано в спорядженій масі 1750 кг. Якщо їдете кількома людьми з великим багажем, суму варто прикинути заздалегідь.
Багажник седана без зарядки від розетки вміщує 455 л. У седанів із plug-in гібридом 315 л, у Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE 280 л: у гібридів із зарядкою від розетки багажник менший. Колісна база 2865 мм. Кліренс за кресленням для C 200 у прайс-листі становить 94 мм при допустимій повній масі, тож високі бордюри краще брати під кутом.
Бак на 66 л із резервом 7 л. Витрата за циклом WLTP становить 7,5-6,6 л/100 км, прайс-лист Австрії за січень 2024 року дає ті самі значення, а викид CO2 там 171-151 г/км проти 170-150 г/км у німецькому документі. Реальна витрата залежить від дороги та стилю їзди. Склад комплектації конкретної машини підтвердить команда під час бронювання.
Рестайлінг 2026 року: що змінилося
У серпні 2026 року Mercedes-Benz показав оновлену C-Class і відкрив замовлення з 18 серпня. Головна зміна для нашої теми: двигуна 1.5 у лінійці більше немає. Бензинові C 200, C 250 і C 300 отримали дволітровий мотор M 254 EVO. Сторінка Mercedes-Benz Австрія в жовтні 2026 року показує ту саму лінійку.
- Нова C 200: 130 кВт (177 к.с.), 232 км/год, 8,5 с до 100 км/год, 1705 кг.
- C 250 4MATIC: 160 кВт (218 к.с.), 320 Н·м, 246 км/год, 7,1 с, 1785 кг. Серед бензинових нових моделей повний привід лише в неї.
У нових моделей ширина 1820 мм, колісна база 2865 мм і багажник 455 л, як і раніше, а висота 1438 мм, тобто на 8 мм нижче за колишні 1446 мм. Тож повнопривідний бензиновий C 200 з мотором 1.5 існує лише у версії до рестайлінгу, і саме її означає 2025 рік на картці машини.
C-Class у Польщі: дороги, платні ділянки та SCT
Для далекої поїздки з Варшави підійде траса, наприклад A2 на захід у бік Лодзі та Познані. На трасі, за оцінкою Top Gear, поведінка C-Class переконлива, а на другорядних дорогах помітно слабша. У Польщі немає віньєток для легкових машин, а платні ділянки автомагістралей оплачуються окремо, тому заздалегідь подивіться, де на маршруті стоять пункти оплати. У Варшаві діє зона чистого транспорту (SCT): умови для конкретної машини підтвердить команда під час бронювання.
Кому підійде і кому ні
Підійде:
- Тим, кому потрібен седан з повним приводом для ділових зустрічей і поїздок між містами.
- Тим, хто хоче запас за швидкістю на трасі: заводський максимум 241 км/год.
- Тим, кому потрібен багажник на 455 л і бак на 66 л для переїзду без зайвих зупинок.
Не підійде:
- Тим, кому потрібна швидша версія: дволітрова C 300 4MATIC розганяється до 100 км/год за 6,0 с проти 7,1 с.
- Тим, кому потрібне заряджання від розетки: у C 200 4MATIC його немає.
- Тим, хто обирає за реакцією педалі гальма: Top Gear відзначає різкувате схоплювання після довгого ходу.
Часті запитання
Що змінилося в C-Class після рестайлінгу 2026 року? Двигун 1.5 із лінійки прибрали, бензинові версії перейшли на дволітровий мотор. Нова C 200 дає 130 кВт (177 к.с.) і 232 км/год, а повний привід серед бензинових версій лишився тільки в C 250 4MATIC. Колісна база, ширина й багажник залишилися колишніми, висота стала на 8 мм меншою.
Чи пройде C-Class вузькими вулицями і в підземні паркінги Варшави? Кузов шириною 1820 мм разом із дзеркалами займає 2033 мм, тобто дзеркала додають 213 мм. Висота 1446 мм, а розворот по колу потребує 11,45 м. У вузький проїзд орієнтуйтеся на 2033 мм і оцінюйте його до в’їзду, а не посеред двору.
Чим седан відрізняється від T-Modell і All-Terrain? Універсал T-Modell з таким самим мотором розганяється до 100 км/год за 7,3 с, межа в нього 237 км/год, маса 1810 кг, багажник від 490 до 1510 л. У All-Terrain 7,5 с, 231 км/год і 1940 кг. Седан і легший, і швидший за обох: 7,1 с, 241 км/год, 1750 кг.
Чи потрібна віньєтка для поїздки Польщею і що із зоною SCT? Віньєток для легкових машин у Польщі немає, платні ділянки автомагістралей оплачуються окремо. Чи підходить конкретна машина під умови варшавської зони чистого транспорту, підтвердить команда під час бронювання.
Як C-Class справляється з поганим асфальтом? Top Gear хвалить плавність ходу, але застерігає, що спортивне налаштування підвіски гірше проходить ями. Evo на C 300 de відзначив передачу нерівностей через 19-дюймові колеса. Для доріг із латками та швами це варто врахувати: сильні удари краще проїжджати повільніше.
Скільки важить C 200 4MATIC і скільки вантажу бере? Споряджена маса 1750 кг, враховуючи водія в 75 кг, корисне навантаження 570 кг: у цю цифру входять пасажири й багаж. У задньопривідної C 200 маса 1695 кг, у нової C 200 після рестайлінгу 1705 кг, у C 300 4MATIC 1770 кг.