UA
PLN
Blog

BMW X5 M (F95): дві версії, рестайлінг 2023 року і характер за кермом

BMW X5 M (F95): V8, момент 750 Н·м, розгін до 100 км/год за 3,8-3,9 с. Чим відрізняється від Competition, що змінив рестайлінг і як він їде за оцінкою Evo.

· Оновлено: · Bohdan Olkhovyi ·9 хв читання

Коротко. BMW X5 M (F95) обирають, коли потрібен п’ятимісний позашляховик із V8 об’ємом 4,4 л і моментом 750 Н·м. У BMW дві заводські версії: X5 M на 600 к.с. і X5 M Competition на 625 к.с., до 100 км/год вони розганяються за 3,8-3,9 с. Яка з них стоїть у парку Aurex, за відкритими даними визначити не можна.

Джерело характеристик: BMW M

F95 і місце X5 M у лінійці BMW

Індекс F95 має третє покоління X5 M, яке створює підрозділ BMW M GmbH. Кузов п’ятидверний, типу SAV, місць п’ять. Купе-версія називається X6 M і має індекс F96. Обидві моделі показали на автосалоні в Лос-Анджелесі 2019 року, продажі почалися в квітні 2020 року. У парку Aurex стоїть BMW X5 M 2022 року за даними каталогу: умови оренди й маршрути дивіться на її картці, а тут розглядається сама модель.

Найближчим сусідом X5 M за класом до рестайлінгу була X5 M50i, тому порівняємо три моделі з різною потужністю:

  • X5 M50i xDrive (G05): 390 кВт (530 к.с.), 750 Н·м, 4,3 с до 100 км/год, споряджена маса 2250 кг.
  • X5 M: 441 кВт (600 к.с.), 750 Н·м, 3,9 с, 2310 кг.
  • X5 M Competition: 460 кВт (625 к.с.), 750 Н·м, 3,8 с, 2310 кг.

Для X6 M силові дані ті самі, змінюється лише кузов: купе SAC завдовжки 4941 мм, маса 2295 кг і багажник 580-1530 л проти 650-1870 л в X5 M. Після рестайлінгу місце M50i посіла X5 M60i xDrive з тими самими 390 кВт і 4,3 с.

X5 M і X5 M Competition: у чому різниця

Мотор в обох версій один і той самий, різниця в налаштуванні й оснащенні. Competition потужніша на 25 к.с. (19 кВт). Піковий момент однаковий, 750 Н·м, але в Competition він тримається до 5800 об/хв, а в X5 M до 5600 об/хв. Розгін відрізняється на одну десяту секунди: 3,9 с проти 3,8 с.

Решту BMW M розподіляє за комплектацією:

  • колеса: в X5 M у стандарті 21 дюйм на обох осях, у Competition 21 дюйм спереду і 22 дюйми ззаду;
  • вихлоп M Sport стоїть у стандарті лише в Competition, в X5 M його можна замовити;
  • режим TRACK у M Mode є лише в Competition;
  • зовні Competition відрізняють чорні рамки решітки радіатора, чорні накладки дзеркал, шильдики, верх дифузора й вихлопні насадки;
  • в салоні в Competition карбонові вставки замість алюмінію Crossline, стеля з алькантари й окреме оздоблення шкірою Midrand Beige/Black.

Маса, довжина, ширина й об’єм багажника в пресматеріалах в обох версій збігаються. Судити про різницю за розмірами чи виглядом кузова не можна, лише за цими опціями й за паспортними даними. Для Великої Британії BMW оголосила до замовлення одну X5 M Competition: Evo і Top Gear пишуть, що звичайної X5 M там немає.

Каталог Aurex називає машину просто X5M, а цифри 441 кВт і 3,8 с належать різним версіям. Версію конкретної машини, а з нею потужність і розгін, підтвердить команда під час бронювання. З 2023 року питання знімається: після оновлення BMW залишила в лінійці лише Competition.

Техніка і рестайлінг 2023 року

Наведені нижче дані взято з пресматеріалів BMW. Для версій до рестайлінгу це матеріали 2019 року, де виробник називає цифри попередніми.

ПараметрX5 M до 2023X5 M Competition до 2023X5 M Competition з 2023
МоторV8, 4395 см3, два турбонагнітачі twin-scrollтой самийV8 із посиленим кривошипно-шатунним механізмом і 48V mild hybrid
Потужність441 кВт (600 к.с.)460 кВт (625 к.с.)460 кВт (625 к.с.) та електромотор до 9 кВт (12 к.с.)
Момент750 Н·м при 1800-5600 об/хв750 Н·м при 1800-5800 об/хв750 Н·м при 1800-5800 об/хв і 200 Н·м від електромотора
0-100 км/год3,9 с3,8 с3,9 с
Маса споряджена (DIN)2310 кг2310 кг2400 кг
Довжина4938 мм4938 мм4948 мм
Ширина без дзеркал2015 мм2015 мм2015 мм
Місць555

Мотор називається M TwinPower Turbo: два турбонагнітачі twin-scroll, ступінь стиснення 10,0 і перехресний випускний колектор. Коробка восьмиступенева, M Steptronic з Drivelogic. Привід повний, M xDrive з активним диференціалом M: тяга перерозподіляється зі зміщенням на задню вісь. Передні гальма шестипоршневі, диски 395 мм, задня підвіска п’ятиважільна алюмінієва з адаптивним налаштуванням M. В X5 M50i для порівняння чотирипоршневі супорти спереду і блокування заднього диференціала з електронним керуванням.

Рестайлінг BMW представила в лютому 2023 року, глобальний запуск оновлених X5 і X6 почався в квітні. Головна зміна під капотом: електромотор у корпусі коробки додає до 12 к.с. і 200 Н·м. Пікові 625 к.с. і 750 Н·м лишилися колишніми, а розгін став на 0,1 с повільнішим, 3,9 с замість 3,8 с. Маса зросла на 90 кг, довжина на 10 мм. Зовні фари стали вужчими на 35 мм, решітка радіатора повністю чорна, а задні ліхтарі отримали графіку у формі літери X. У салоні з’явився екран BMW Curved Display з операційною системою BMW Operating System 8.

Як їде: що пишуть Top Gear, Evo і Autocar

Три рецензії написано у Великій Британії, де продавалася лише Competition, на версію до рестайлінгу. Top Gear і Autocar хвалять напір і розгін, а Evo та Autocar однаково критикують кермо й жорсткий хід.

Top Gear (листопад 2020 року) пише про надлишок налаштувань і рівну тягу, яка не слабшає на швидкості. Видання попереджає, що на мокрій і холодній дорозі схема зі зміщенням на задню вісь легко виводить корму з рівноваги, і порівнює характер машини з AMG, а не з м’яким позашляховиком.

Evo (травень 2021 року) оцінює хід як дуже жорсткий навіть у найм’якшому режимі, а кермо як позбавлене зворотного зв’язку. Плюс у тому, що для такої маси вхід у поворот упевнений. Якщо ввімкнути 4WD Sport, тяга майже повністю дістається задним колесам, і корма грається в межах керованості. Висновок видання: як сімейна машина компроміс завеликий, як джерело емоцій вона рідкісна.

Autocar (березень 2020 року) зазначає, що для позашляховика на 2300 кг машина їде прямолінійно і здається легшою за свою вагу. Тримання дороги й розгін в огляді хвалять, а хід і кермо критикують: комфортно лише на гладкому асфальті.

На оновлену машину в Evo є огляд за травень 2024 року. Видання називає її агресивною і жвавою, але смикливою на нерівностях, а масу відзначає окремо: близько 2,5 т. Рецензії на звичайну X5 M без Competition в цих трьох виданнях немає.

Салон, розміри і практичність

Всередині п’ять місць. Багажник в X5 M вміщає від 650 до 1870 л, у купе X6 M менше, 580-1530 л. Ця різниця в об’ємі і є головним аргументом на користь кузова SAV, якщо в поїздці потрібні і п’ять місць, і валізи.

Оздоблення залежить від версії. В X5 M стоїть алюміній Crossline, у Competition карбон, алькантара на стелі, піднята центральна консоль з накладками для колін і шкіра Midrand Beige/Black. В оновленій машині додався вигнутий екран BMW Curved Display. Яке оздоблення стоїть у машині парку, за відкритими даними не видно: колір і опції ми не описуємо.

Розміри варто пам’ятати під час паркування: довжина 4938 мм до оновлення і 4948 мм після, ширина без дзеркал 2015 мм, а за американським пресрелізом разом із дзеркалами близько 2217 мм. Шини низькопрофільні: до рестайлінгу в X5 M 295/35 ZR21 спереду і 315/35 ZR21 ззаду, у Competition ззаду 315/30 ZR22.

X5 M у Варшаві й по Польщі

У Варшаві за ширини близько 2217 мм із дзеркалами краще заздалегідь дивитися, куди ставити машину: тісні двори й вузькі місця в паркінгах вимагатимуть неквапливих маневрів. Правила в’їзду в зону чистого транспорту розібрано в статті про екозони Варшави та SCT; чи підходить під них конкретна машина, підтвердить команда під час бронювання.

Польська осінь і зима перевіряють саме ту рису, про яку пише Top Gear: на мокрому асфальті потрібна обережна робота газом. Вимоги до зимової гуми розібрано в матеріалі про зимові шини в Польщі.

Для виїзду з міста підійдуть маршрути з добірки поїздок із Варшави: на день або на вихідні, з багажем на п’ятьох.

Кому підійде і кому ні

Підійде:

  • компанії до п’яти осіб із багажем, якій потрібен швидкий позашляховик;
  • тим, кому важливий напір V8 із моментом 750 Н·м і повний привід зі зміщенням тяги назад;
  • поїздкам рівним асфальтом, де жорсткий хід не заважає;
  • тим, кому потрібна машина з характером ближчим до AMG, ніж до м’якого позашляховика.

Не підійде:

  • тим, хто чекає м’якого ходу: Evo називає хід дуже жорстким навіть у м’якому режимі, Autocar вважає його комфортним лише на гладкому асфальті;
  • тим, кому потрібне кермо зі зворотним зв’язком;
  • тим, хто не готовий до обережної їзди мокрою чи холодною дорогою;
  • тим, кому потрібна конкретна версія з відомою потужністю: за відкритими даними ми її не визначаємо.

Часті запитання

Чим BMW X5 M відрізняється від X5 M Competition? Потужністю й оснащенням. В X5 M 441 кВт (600 к.с.) і 3,9 с до 100 км/год, у Competition 460 кВт (625 к.с.) і 3,8 с. Момент в обох 750 Н·м. У Competition також є режим TRACK, вихлоп M Sport у стандарті, колеса 21 і 22 дюйми та карбонові вставки в салоні.

Що змінилося в X5 M після рестайлінгу 2023 року? У лінійці залишилася одна версія, Competition. Мотор отримав м’яку гібридну систему 48V: електромотор у корпусі коробки додає до 12 к.с. і 200 Н·м. Пікові 625 к.с. і 750 Н·м колишні, розгін 3,9 с, маса 2400 кг. Зовні змінилися фари й задні ліхтарі, у салоні з’явився екран BMW Curved Display.

Чим X5 M відрізняється від X5 M50i? Потужністю, гальмами й ходовою. В X5 M50i 530 к.с. і розгін 4,3 с, передні супорти чотирипоршневі. В X5 M 600 або 625 к.с., шестипоршневі гальма з дисками 395 мм і активний диференціал M. Маса X5 M50i 2250 кг, в X5 M 2310 кг.

Чим X5 M відрізняється від X6 M? Кузовом. X6 M це купе з індексом F96 завдовжки 4941 мм, з багажником 580-1530 л. Потужність і розгін у версій ті самі, що в X5 M і X5 M Competition. Споряджена маса X6 M до рестайлінгу 2295 кг, на 15 кг менша, ніж в X5 M.

Яка коробка і який привід у BMW X5 M? Коробка восьмиступенева автоматична, M Steptronic з Drivelogic. Привід повний, M xDrive з активним диференціалом M, тяга зміщена на задню вісь. За оцінкою Evo, у режимі 4WD Sport майже вся тяга дістається задним колесам, а корма грається в межах керованості.

Чи підходить X5 M для щоденної їзди? Evo і Autocar називають хід жорстким, а кермо скупим на зворотний зв’язок: Autocar для повсякденної їзди радить X5 M50i. Evo оцінює X5 M як рідкісну машину для емоцій, але не як компроміс для сім’ї. На гладкому асфальті жорсткість переноситься легше, на нерівностях відчувається сильніше.

Оренда BMW у Варшаві

Конфіденційність

Налаштування cookies