Lamborghini Huracán EVO Spyder чи Urus Performante: що обрати на вихідні з Варшави
Huracán EVO Spyder на 640 к.с. чи Urus Performante на 666 к.с.: порівняння за містом, трасою, багажем і погодою, щоб обрати авто на вихідні з Варшави.
Коротко. Huracán EVO Spyder і Urus Performante з автопарку Aurex: двомісний Spyder з атмосферним V10 на 640 к.с. і м’яким складним дахом проти SUV із V8 twin-turbo на 666 к.с. і 850 Н·м. До 100 км/год вони розганяються за 3,1 і 3,3 с, максимальна швидкість 325 і 306 км/год. Spyder підходить двом у суху погоду, Urus вирішує питання багажу й негоди.
Джерела характеристик: Lamborghini (Huracán EVO Spyder), Lamborghini (Urus Performante)
Дві машини автопарку Aurex
В автопарку Aurex дві Lamborghini з різною логікою вихідних: Huracán 2022 року у версії EVO Spyder і Urus Performante 2023 року. Перша двомісна, з електрично складним м’яким дахом. Друга SUV із багажником 574-616 л за заводською таблицею.
За описом виробника, EVO продовжує найуспішніший V10-автомобіль Lamborghini. Серед новинок названо 20-дюймові диски й екран 8,4 дюйма, а з ключових систем LDVI і повноуправне шасі. Роки випуску за даними evo: 2019-2023 для EVO і 2020-2023 для EVO Spyder. Задній привід у версій EVO RWD, Tecnica і STO, а наш Spyder повнопривідний. Для орієнтиру щодо назв: EVO RWD дає 610 к.с. і 3,3 с до 100 км/год, Tecnica 640 к.с. і 3,2 с, STO 640 к.с., 3,0 с і 310 км/год.
Urus Performante показали 19 серпня 2022 року. До гібридів лінійка складалася з Urus на 650 к.с., Urus S і Performante на 666 к.с. Нинішні Urus SE і Urus SE Performante гібридні, а сторінка Performante на сайті виробника лежить у розділі історії.
Далі порівняння за сценаріями: місто, траса, багаж і пасажири, погода й дах.
Ключові цифри поруч
| Параметр | Huracán EVO Spyder | Urus Performante |
|---|---|---|
| Мотор | V10 5,2 л, 5204 см³ | V8 4,0 л twin-turbo, 3996 см³ |
| Потужність | 640 к.с. (470 кВт) при 8000 об/хв | 666 к.с. (490 кВт) при 6000 об/хв |
| Момент | 600 Н·м при 6500 об/хв | 850 Н·м при 2250-4500 об/хв |
| Привід | повний, гідравлічна багатодискова муфта | повний, центральний диференціал Torsen |
| 0-100 км/год | 3,1 с | 3,3 с |
| 0-200 км/год | 9,3 с | 11,5 с |
| Максимальна швидкість | 325 км/год | 306 км/год |
| Маса | 1542 кг, суха | 2150 кг, споряджена за DIN |
| Довжина | 4520 мм | 5137 мм |
| Ширина без дзеркал | 1933 мм | 2026 мм |
| Ширина з дзеркалами | 2236 мм | 2181 мм |
| Висота | 1180 мм | 1618 мм |
| Колісна база | 2620 мм | 3006 мм |
| Багажник | у таблиці виробника не вказано | 616 або 574 л |
| Витрата WLTP | 14,9 л/100 км | 14,1 л/100 км |
Усі цифри в таблиці заводські. Масу рахують по-різному: у Huracán це суха маса без рідин, у Urus Performante споряджена за DIN, тому 1542 і 2150 кг напряму віднімати не можна.
Розміри Urus Performante в таблиці теж заводські. На цій машині автопарку стоїть нештатний аеродинамічний обвіс, тож для неї заводські габарити слугують орієнтиром, а не виміром.
Місто: ширина, посадка і хід
Для міських вулиць головна цифра ширина, і вона виходить неочевидною. За заводськими даними, корпус Huracán без дзеркал вужчий: 1933 мм проти 2026 мм у Urus Performante. З дзеркалами порядок змінюється: 2236 мм у Huracán і 2181 мм у Urus. Застереження для Urus: у машини автопарку розширювачі арок і нештатний обвіс, тому її реальні розміри можуть відрізнятися від заводських. У дворах Старого Міста і на вулицях із припаркованими машинами оцінюйте габарит за дзеркалами.
За заводськими даними, висота у Spyder 1180 мм, у Urus Performante 1618 мм, і різниця 438 мм визначає посадку й оглядовість. Довжина 4520 мм проти 5137 мм у Urus, теж за заводськими даними: для машини автопарку з нештатним обвісом це орієнтир. Щодо оглядовості evo відзначає у Huracán відчуття великого й масивного кузова.
Підвіска Huracán не пестить. Evo зазначає, що режими не пропонують середини: Sport надто суворий на поганому покритті, а окремого комфортного режиму немає. Top Gear у 2019 році описав хід як жорсткий нижче 40 mph (близько 65 км/год) і комфортніший на високій швидкості. Для міських швидкостей це важливіше, ніж для траси.
У Urus Performante в місті інша особливість: маса 2150 кг. Evo і Top Gear сходяться, що кузов майже не кренеться, а передня вісь реагує дуже гостро. У повільних поворотах із глибоким гальмуванням, за тими самими оглядами, заважає маса.
Траса: розгін, швидкість і маршрут із Варшави
До 100 км/год Huracán EVO Spyder розганяється за 3,1 с, Urus Performante за 3,3 с. До 200 км/год це 9,3 і 11,5 с: до другої сотні розрив зростає до 2,2 с. Максимальна швидкість 325 км/год проти 306 км/год.
Потужність майже рівна, 640 і 666 к.с., різниця в тому, де вона живе. У V10 Huracán пік потужності припадає на 8000 об/хв, а момент 600 Н·м на 6500 об/хв. Urus тримає 850 Н·м уже від 2250 до 4500 об/хв, тому перший тягне на обертах, а другий із низів.
Щодо характеру Huracán, evo хвалить звук атмосферного V10, багатий на слух. Коробка в Sport чітка, у Strada млява, у Corsa чуйна до краю, і біля червоної зони сама вгору не перемикає. Зчеплення й рухливість забезпечує LDVI, поворотні задні колеса зняли нервовість попередніх версій, кермо точне, але малоінформативне. Top Gear у 2019 році хвалив стабільність і швидкість у поворотах, водночас керованість на його смак груба й не така тонка, як у Ferrari і McLaren того ж класу.
У Urus Performante, за оцінкою evo, керування точніше, а кузов менше розгойдується, ніж у Urus S. Top Gear хотів би від керма більше чуйності, а режим Rally дає помітний кут ковзання. Коробка в Urus Performante восьмиступінчастий автомат, у Huracán семиступінчаста з двома зчепленнями.
За заводськими даними витрата змішаного циклу WLTP 14,9 л/100 км у Huracán і 14,1 л/100 км у важчого Urus Performante: різниця лише 0,8 л. На польських автострадах ліміт 140 км/год, на швидкісних дорогах S із двома проїжджими частинами 120 км/год. Різниця в максимальній швидкості лишається рядком у таблиці, а різниця в розгоні помітна під час обгону. Для перевірки обох машин підійде маршрут на вихідні: Варшава, Миколайки, близько 250 км в один бік, трохи більше трьох годин у дорозі. Решту напрямків зібрано в статті про маршрути з Варшави.
Багаж і пасажири
Huracán EVO Spyder двомісний. Обсяг багажника в таблиці виробника не вказано, тому багаж для нього варто рахувати мінімальним.
У Urus Performante в заводській таблиці дві цифри: 616 л і 574 л, вони залежать від компонування салону. В обох варіантах пасажирів більше двох. Бак указано значеннями 75 і 85 л, колісна база 3006 мм проти 2620 мм у Huracán, тобто на 386 мм більше між осями.
Склад компанії й багаж вирішують вибір раніше, ніж цифри розгону: троє й більше означають Urus, а вдвох з однією сумкою Huracán підходить.
Погода і дах
Складний верх коштує Spyder ваги й секунд: суха маса 1542 кг у нього і 1422 кг у купе, різниця 120 кг. До 100 км/год купе розганяється за 2,9 с, Spyder за 3,1 с. Висота 1180 і 1165 мм.
В огляді Spyder Top Gear залишився незадоволений посадкою й екраном: читабельність з відкритим верхом, на його думку, страждає, і видання рекомендує купе. Автопарк Aurex представляє саме Spyder, тож цей мінус варто врахувати.
Обидві машини повнопривідні, але в холод це не вирішує питання шин. Evo писало про Urus Performante, що за температури близько нуля й на літніх шинах Skoda Superb Sportline здавався набагато чіпкішим і краще долав нерівності, а в Aston Martin DBX707 поведінка на дорозі цілісніша.
Якщо прогноз на вихідні дощовий, Spyder втрачає головний аргумент, відкритий верх, а Urus лишається тим самим автомобілем. Правила щодо зимової гуми в Польщі розібрано в статті про зиму за кермом.
Кому підійде і кому ні
Huracán EVO Spyder:
- Підійде двом, хто їде за звуком атмосферного V10 і відкритим верхом: 640 к.с., 3,1 с до 100 км/год.
- Підійде на суху погоду й рівний асфальт: підвіска жорстка, комфортного режиму немає.
- Не підійде компанії з трьох осіб і більше: місць два.
- Не підійде тим, кому важлива посадка при відкритому даху: Top Gear її критикує.
Urus Performante:
- Підійде для багажу й компанії: 616 або 574 л, 850 Н·м від 2250 об/хв.
- Підійде за непевної погоди: закритий кузов і повний привід.
- Не підійде тим, кому потрібні невеликі габарити: 5137 мм завдовжки за заводською таблицею.
- Не підійде тим, хто чекає м’якого ходу: у холод на літніх шинах він, за оцінкою evo, гірше долав нерівності, ніж Skoda Superb Sportline.
Часті запитання
Що обрати на вихідні вдвох у суху погоду? Huracán EVO Spyder: двомісний, з атмосферним V10 на 640 к.с. і відкритим верхом, до 100 км/год за 3,1 с. Urus Performante в такій поїздці дає більше місця й багажу, але відкритого верху і звуку V10 не дасть.
Що взяти, якщо їде компанія або багато речей? Urus Performante: у заводській таблиці багажник 616 або 574 л залежно від компонування салону, пасажирів більше двох. У Huracán EVO Spyder два місця, обсяг багажника виробник не вказує, тому речей краще брати мінімум.
Чим Urus Performante відрізняється від Urus S? Потужність однакова, 666 к.с. У Performante до 100 км/год за 3,3 с проти 3,5 с у S, до 200 км/год за 11,5 с проти 12,5 с, максимальна швидкість 306 проти 305 км/год. Маса 2150 кг, на 47 кг менша, а центральний диференціал Torsen новий.
Яка витрата пального в Huracán EVO Spyder і Urus Performante? За циклом WLTP 14,9 л/100 км у Huracán і 14,1 л/100 км у Urus Performante. Викиди CO2 338 і 320 г/км, клас G в обох. У Urus бак указано значеннями 75 і 85 л.
Яку машину брати, якщо погода нестійка? Urus Performante: закритий кузов і повний привід. Spyder у дощ втрачає головний аргумент, відкритий верх. Але повний привід не скасовує питання шин: за словами evo, за температури близько нуля й на літніх шинах Skoda Superb Sportline здавався набагато чіпкішим, ніж Urus Performante.
Чи вистачить польських доріг, щоб відчути різницю між машинами? Різницю в максимальній швидкості на польських дорогах не відчути: на автострадах ліміт 140 км/год, на швидкісних дорогах S із двома проїжджими частинами 120 км/год. Помітніший розгін: 3,1 проти 3,3 с до 100 км/год і 9,3 проти 11,5 с до 200 км/год.