Lamborghini Huracán EVO Spyder: атмосферний V10, м’який дах і повний привід
Lamborghini Huracán EVO Spyder: атмосферний V10 на 640 к.с. і 3,1 с до 100 км/год. Чим м’який дах відрізняється від купе і які версії є в лінійці моделі.
Коротко. Lamborghini Huracán EVO Spyder беруть на день чи вихідні, коли потрібен двомісний суперкар із відкритим верхом: атмосферний V10 5,2 л, 640 к.с. (470 кВт), 3,1 с до 100 км/год, 325 км/год і повний привід. В автопарку Aurex стоїть версія 2022 року; дані купе тут наведено лише для порівняння.
Джерело характеристик: Lamborghini
Huracán EVO: версії та місце в лінійці
Версію EVO виробник описує як розвиток найуспішнішого V10-автомобіля Lamborghini. Новими деталями названо 20-дюймові диски та сенсорний екран 8,4 дюйма, ключовими системами LDVI і повноуправне шасі, тобто задні колеса теж повертаються. За даними evo, купе EVO випускали в 2019-2023 роках, Spyder у 2020-2023, а задньопривідну EVO RWD теж у 2020-2023. Машина автопарку 2022 року потрапляє в цей період.
Дати й умови оренди дивіться на картці Lamborghini Huracán, а тут розглянуто саму модель. Версії за даними сайту Lamborghini:
- Huracán EVO (купе): повний привід, 640 к.с., понад 325 км/год, 2,9 с до 100 км/год.
- Huracán EVO Spyder: повний привід, 640 к.с., 325 км/год, 3,1 с.
- Huracán EVO RWD: задній привід, 610 к.с., 325 км/год, 3,3 с.
- Huracán EVO RWD Spyder: задній привід, 610 к.с., 324 км/год, 3,5 с.
- Huracán Tecnica: задній привід, 640 к.с., 325 км/год, 3,2 с.
- Huracán STO: задній привід, 640 к.с., 310 км/год, 3,0 с.
- Huracán Sterrato: повний привід, 610 к.с., 260 км/год, 3,4 с.
Spyder проти купе: що змінює складний дах
Дах у Spyder м’який і складається електрично. Платити за нього доводиться секундами й кілограмами: до 100 км/год Spyder розганяється за 3,1 с проти 2,9 с у купе, до 200 км/год за 9,3 с проти 9,0. Максимальна швидкість у Spyder 325 км/год, у купе виробник указує понад 325. Суха маса 1542 кг проти 1422 кг, тобто на 120 кг більше, висота 1180 мм проти 1165 мм.
За витратою палива дані є лише в Spyder: 14,9 л/100 км у змішаному циклі WLTP і 338 г/км CO2, клас G. Для купе на сторінці виробника витрату не вказано. Гальмівний шлях зі 100 км/год виробник наводить теж для купе: 31,9 м.
Для порівняння: у купе виробник окремо описує безпосередній і розподілений уприск (MPI і DSI), клас викидів Euro 6, розподіл маси по осях 43 до 57 відсотків, 20-дюймові колеса з шинами Pirelli P Zero 245/30 R20 спереду і 305/30 R20 ззаду. Привід у купе повний: електронно керована муфта Haldex п’ятого покоління і механічний самоблоківний задній диференціал. У Spyder в описі приводу фігурує гідравлічна багатодискова муфта.
Окремо про посадку. Top Gear в огляді Spyder (липень 2020 року) критикує посадку й читабельність екрана при відкритому даху та рекомендує купе. Якщо ви обираєте Spyder заради відкритого верху, заздалегідь приміряйте посадку й оцініть екран при відкритому даху.
V10, коробка і повний привід
Мотор V10 з кутом розвалу 90 градусів, об’єм 5204 см3, діаметр циліндра 84,5 мм, хід 92,8 мм, ступінь стиснення 12,7:1, сухий картер. Потужність 640 к.с. досягається при 8000 об/хв, момент 600 Н·м при 6500 об/хв: пік припадає на високі оберти. Коробка семиступінчаста, з двома зчепленнями (LDF). Привід повний, у Spyder через електронно керовану гідравлічну багатодискову муфту.
| Параметр | Huracán EVO Spyder |
|---|---|
| Мотор | V10 90°, 40 клапанів, 5204 см3, сухий картер |
| Потужність | 640 к.с. (470 кВт) при 8000 об/хв |
| Крутний момент | 600 Н·м при 6500 об/хв |
| Коробка | 7-ступінчаста, два зчеплення (LDF) |
| Привід | повний, електронно керована гідравлічна багатодискова муфта |
| 0-100 км/год | 3,1 с |
| 0-200 км/год | 9,3 с |
| Максимальна швидкість | 325 км/год |
| Суха маса | 1542 кг |
| Довжина | 4520 мм |
| Ширина без дзеркал / з дзеркалами | 1933 / 2236 мм |
| Висота | 1180 мм |
| Колісна база | 2620 мм |
| Місць | 2 |
| Дах | м’який, електрично складний |
| Витрата WLTP, змішаний цикл | 14,9 л/100 км |
| CO2 WLTP | 338 г/км, клас G |
Якщо перерахувати суху масу на кінську силу, Spyder дає близько 2,4 кг на к.с., купе близько 2,2 кг, Tecnica і STO близько 2,2 і 2,1 кг. Це суха маса: споряджену в таблиці виробника не вказано, а реальна вага з рідинами та водієм вища.
Версії із заднім приводом улаштовані інакше. EVO RWD слабша на 30 к.с. (610 замість 640) і приблизно на 0,4 с повільніша до 100 км/год. У Tecnica і STO знову 640 к.с., але момент 565 Н·м: Tecnica розганяється до 100 км/год за 3,2 с за максимальної швидкості 325 км/год, STO за 3,0 с за 310 км/год. Суха маса Tecnica 1379 кг, STO 1339 кг, витрата WLTP 14,5 і 13,85 л/100 км. Довжина Tecnica 4567 мм.
Як їде Huracán EVO: оцінки evo і Top Gear
Оцінки взято з трьох матеріалів: огляд Huracán EVO в evo (оновлено 29 травня 2026 року), огляд купе в Top Gear від 11 липня 2019 року та огляд Spyder у Top Gear від 17 липня 2020 року. Це оцінки моделі, а не конкретного екземпляра автопарку.
Evo описує атмосферний V10 як багатий на звук. Коробка з двома зчепленнями перемикає чітко в режимі Sport, у Strada працює мляво, а в Corsa відгук дуже жвавий, і автоматичне перемикання вгору біля червоної зони вимкнено.
Керованість evo оцінює високо: зчеплення й рухливість великі завдяки LDVI, а поворотні задні колеса прибрали нервовість попередніх версій. Кермо точне, але з малим відчуттям зворотного зв’язку.
Хід компромісу не допускає. Режими підвіски не залишають золотої середини, Sport надто жорсткий на поганому покритті, окремого комфортного налаштування немає. Про версію 2019 року Top Gear пише подібне: стабільність і швидкість у поворотах хороші, керованість грубувата й менш тонка, ніж у конкурентів, хід жорсткий нижче 40 миль/год (близько 65 км/год) і комфортніший на високій швидкості. Ferrari і McLaren того ж класу, за оцінкою цього видання, налаштовані тонше, ніж Huracán EVO 2019 року.
Для міського ритму з цього випливає практичний висновок. Нижче 65 км/год, де проходить міська їзда, хід версії 2019 року Top Gear називає жорстким. У режимі Strada коробка, за оцінкою evo, млява, а Sport на поганому покритті надто жорсткий. Режими підвіски компромісу не дають, тому містом доведеться миритися з жорстким ходом.
З конкурентів за класом варто назвати Audi R8 V10 performance quattro: атмосферний 5.2 V10, 620 к.с., повний привід, 3,1 с до 100 км/год, 331 км/год. У Spyder за 640 к.с. ті самі 3,1 с і 325 км/год. Маси напряму порівнювати не можна: в Audi вказано споряджену масу 1595 кг, у Lamborghini суху.
Розміри та посадка
Довжина 4520 мм, ширина 1933 мм без дзеркал і 2236 мм з дзеркалами, тобто дзеркала додають 303 мм. Висота у Spyder 1180 мм, колісна база 2620 мм. За оцінкою evo, кузов відчувається великим і масивним, тому паркування в тісному місці плануйте заздалегідь. Для купе виробник указує дзеркала з електроприводом, обігрівом і складанням.
Місць у Spyder два. Якщо в поїздці потрібні троє людей, цей кузов не підійде, і краще одразу дивитися на інші машини автопарку.
Huracán у Польщі: маршрут і місцеві умови
Для Spyder із Варшави добре підходить Казімеж-Дольний: близько 150 км, приблизно дві години. Основний відрізок іде швидкісною дорогою S17, далі регіональними дорогами 824 і 801. Поїздка на день удвох із відкритим дахом вкладається в світлий час доби, а на регіональній ділянці пам’ятайте оцінку evo: режим Sport надто жорсткий на поганому покритті.
Віньєток для легкових авто в Польщі немає, платні ділянки автомагістралей оплачуються окремо; як це влаштовано, пояснює стаття про платні дороги. Про зону чистого транспорту SCT у Варшаві та конкретну машину питайте при бронюванні.
Кому підійде і кому ні
Підійде:
- двом, кому потрібні атмосферний V10 і відкритий верх;
- поїздкам на день по рівному асфальту, де жорсткий хід не заважає;
- тим, кому потрібен повний привід у суперкарі: 640 к.с. і 3,1 с до 100 км/год.
Не підійде:
- компанії з трьох і більше осіб: місць два;
- тим, хто шукає м’яку підвіску: за оцінкою evo, комфортного налаштування немає;
- тим, кому важливі посадка й екран при відкритому даху: Top Gear у такому разі рекомендує купе;
- тим, кому потрібен позашляховик: в автопарку є Lamborghini Urus Performante 2023 року з мотором 4.0L і повним приводом.
Часті запитання
Який двигун стоїть на Lamborghini Huracán, який у нього об’єм і скільки циліндрів? Атмосферний V10 із кутом розвалу 90 градусів, 40 клапанами та об’ємом 5204 см3, сухий картер. Діаметр циліндра 84,5 мм, хід 92,8 мм, ступінь стиснення 12,7:1. У EVO і EVO Spyder він видає 640 к.с. при 8000 об/хв і 600 Н·м при 6500 об/хв.
Чим Huracán EVO відрізняється від EVO RWD, Tecnica і STO? Приводом, потужністю і масою. EVO повнопривідна, у неї 640 к.с. EVO RWD задньопривідна, 610 к.с. і 3,3 с до 100 км/год. Tecnica і STO теж задньопривідні й теж на 640 к.с., але момент у них 565 Н·м, а суха маса менша: 1379 і 1339 кг проти 1422 кг у купе EVO. Окрема лінійка Sterrato дає 610 к.с. і 260 км/год.
Яка різниця між купе і Spyder за розгоном і масою? Купе швидше: 2,9 с до 100 км/год проти 3,1 с і 9,0 с до 200 км/год проти 9,3 с. Суха маса 1422 кг у купе і 1542 кг у Spyder, різниця 120 кг. Висота 1165 і 1180 мм. Витрата WLTP відома лише для Spyder: 14,9 л/100 км.
Яка в Huracán EVO Spyder максимальна швидкість і розгін до 100 км/год? Максимальна швидкість 325 км/год, розгін до 100 км/год за 3,1 с, до 200 км/год за 9,3 с. Для купе EVO виробник указує понад 325 км/год і 2,9 с. Для порівняння, Audi R8 V10 performance quattro заявляє 3,1 с до 100 км/год і 331 км/год.
Яка ширина Huracán з дзеркалами і чи проїде він вузькою вулицею? Ширина з дзеркалами 2236 мм, без дзеркал 1933 мм. Чи проїде конкретна вулиця, залежить від її ширини: проїзд краще оцінити до в’їзду, а не посеред вузької ділянки. Довжина машини 4520 мм, колісна база 2620 мм.
Повний чи задній привід у Huracán EVO? У EVO і EVO Spyder повний привід. Задній привід у версій EVO RWD, EVO RWD Spyder, Tecnica і STO, а в Sterrato привід знову повний. Потужність у повнопривідних версій EVO 640 к.с., у задньопривідної EVO RWD 610 к.с.