Скільки коштують Mercedes G-класу, Lamborghini Urus і Maybach? Купити чи орендувати
Розбираємо, з чого складається ціна купівлі Mercedes G-класу, Lamborghini Urus і Maybach, і порівнюємо її з орендою на ваші дати в Aurex.
Запитання «скільки коштує Mercedes G-класу, Lamborghini Urus або Maybach» має дві різні відповіді: ціна нового авто в салоні та ціна кількох днів за кермом. Обидві складаються з тих самих статей витрат, тому нижче їх розібрано поруч, а суму оренди на ваші дати показує блок із прайсу.
Коротко. У купівлі нового авто три складники: ціна конфігурації, одноразовий акциз і щорічні витрати власника, від страховки до шин і втрати вартості. Оренда замінює їх однією сумою за обрані дати. Для разової поїздки або тесту перед купівлею оренда зазвичай простіша, а при щоденній їзді розрахунок інший.
Що саме порівнюється: чотири авто та їхні версії
Перш ніж порівнювати ціни, потрібно зафіксувати версію. Під однією назвою часто ховаються різні авто, і ціну одного не можна переносити на інше. Для чотирьох моделей, про які питають найчастіше, відмінності такі.
| Модель | Що продається новим зараз | Що важливо не переплутати |
|---|---|---|
| Mercedes-AMG G 63 | Мотор 4.0 V8 biturbo; починаючи з модельного року 2025 до нього додано стартер-генератор на 48 В | G 63 це одна версія сімейства; у польській лінійці виробника є також G 500 і G 450 d |
| Mercedes-Maybach S 580 | Версія 4MATIC: 395 кВт плюс 17 кВт | Авто в парку належить до раннішого випуску, ніж сьогоднішнє нове; точний рік указано в картці |
| Lamborghini Urus Performante | Urus SE Performante з гібридною установкою, потужність 812 CV | Urus Performante з мотором V8, 666 CV, було представлено в серпні 2022 року, і його знято з актуальної лінійки |
| BMW M4 Competition | У польській пропозиції окремо версія із заднім приводом (375 кВт) і версія M xDrive (390 кВт) | У картці парку названо версію M xDrive; вихлоп Akrapovič не заводська деталь |
Ця таблиця пояснює, чому «ціна Urus» у різних джерелах не збігається: в одному випадку йдеться про авто 2022 року, в іншому про гібрид. Для Urus ми взагалі не називаємо ціну купівлі: прийнятної польської ціни на сьогодні в перевірених джерелах немає, а старі оцінки стосуються іншого авто.
Скільки коштує оренда на ваші дати
Ставка залежить від авто, кількості діб і сезону, тому єдиної цифри в статті немає. Актуальні ставки для кожного з чотирьох авто підставляються з прайсу.
На сторінці кожного авто в каталозі видно ставки й умови саме для нього: Mercedes-AMG G 63, Lamborghini Urus Performante, Mercedes-Maybach S 580 і BMW M4 Competition.
Що входить в оренду і де з’являються доплати
Підсумкова сума оренди складається не лише з вартості доби. Європейський споживчий центр радить перевіряти в договорі повну ціну до оплати, а на практиці вона збирається з кількох частин.
- Доба і тривалість: оплачується весь період, тарифи при різній тривалості можуть відрізнятися.
- Страхування: обов’язкове OC і каско AC з франшизою, розмір якої залежить від моделі. Франшизу можна знизити за доплату.
- Видача і повернення: в офісі у Варшаві; інша точка, подача за адресою або в аеропорт обговорюється окремо.
- Другий водій: вноситься в договір.
- Пальне: авто повертається з таким самим рівнем, як при видачі, інакше є доплата за заправку.
- Виїзд за кордон: за погодженням із менеджером, умови в розділі умов оренди.
Зворотний депозит не є витратою: він вноситься при видачі й повертається після повернення авто без пошкоджень. Розмір залежить від моделі та вказаний у картці. Окремо від депозиту стоїть відповідальність за збитки, і її межі визначає договір, а не назва страховки.
З чого складається ціна купівлі нового авто
Офіційний польський сайт виробника показує ціну конфігурації, а не «ціну авто взагалі». У Mercedes поруч із нею стоїть окремо позначений місячний платіж без податку, і ці дві цифри не можна змішувати. Дата початку дії ціни на сайті не вказується, тому будь-яка ціна в статті або оголошенні вірна лише на день перевірки.
До ціни конфігурації додається акциз. Це одноразовий податок на операцію, а не щорічний податок власника. Ставки визначає закон про акциз (Dz.U. 2026, poz. 412, art. 105):
| Категорія | Ставка від податкової бази |
|---|---|
| Звичайний автомобіль з двигуном понад 2000 см³ | 18,6% |
| Гібрид понад 2000, але не понад 3500 см³ (за умовами закону) | 9,3% |
| Гібрид без підзарядки до 2000 см³ включно | 1,55% |
| Інші автомобілі без окремого звільнення | 3,1% |
Чотирилітрові G 63, S 580 і Urus під пільговий діапазон гібридів до 3500 см³ не потрапляють. Бензиновий M4 з мотором 2993 см³ теж належить до ставки 18,6%, якщо операція оподатковується і немає окремого звільнення. Таблиця показує загальну схему й не замінює податкову консультацію щодо конкретної угоди. Базою вважається не будь-яка заявлена ціна, а податкова база за законом, і акциз не можна вдруге додавати до ціни, яка його вже містить.
Витрати власника щороку
Після купівлі витрати тривають. Для чотирьох версій ми не знайшли надійних діапазонів річної страховки, обслуговування й шин, тому цифр тут немає, зате зрозуміло, від чого вони залежать.
| Стаття | Від чого залежить |
|---|---|
| OC і AC | AC прив’язане до вартості застрахованого авто; на премію впливають франшиза, ремонт в офіційному сервісі та профіль водія. Середня OC за маркою не описує AC дорогого авто |
| Планове обслуговування | Залишок сервісних операцій і склад візиту; рік без візиту не означає нульових витрат |
| Шини | Розмір, сезон і ресурс комплекту; ціна комплекту не дорівнює щорічній заміні |
| Втрата вартості | Строк володіння і стан авто; у польському рейтингу залишкових вартостей розрахунок ведеться на три роки та 60 тисяч кілометрів, окремої оцінки для цих чотирьох версій там немає |
| Пальне | Скільки кілометрів ви проїжджаєте за рік, помножити на витрату на 100 км і на ціну літра |
| Зберігання і капітал | Гараж, паркування і те, у що вкладено гроші, витрачені на купівлю |
Про витрату пального можна судити за офіційними даними WLTP. В Urus Performante з мотором V8 вона становить 14,1 л на 100 км, у нового M4 Competition M xDrive 10,1-10,3 л. Для G 63 у наших матеріалах європейського значення WLTP немає, а американські цифри в іншому циклі не зіставні. Якщо ви рахуєте витрати володіння, не складайте повну ціну купівлі й втрату вартості за той самий період: так одні й ті самі гроші буде пораховано двічі.
Як порахувати купівлю та оренду на одній базі
Щоб порівняння було чесним, задайте однакові умови: строк, річний пробіг, маршрут і кількість пасажирів. Далі для купівлі складаються стартові платежі, податок, страховка, обслуговування, шини, пальне й втрата вартості за обраний строк, з підсумку віднімається сума, яку ви отримаєте при продажу. Для оренди береться сума за ті самі доби з урахуванням доплат зі списку вище. Найнижча цифра в одному рядку ще не робить варіант дешевшим: у неї може не входити доплата, яка з’явиться в іншому рядку.
Якщо авто потрібне на різні періоди протягом року, порахуйте кожен період окремо. Три поїздки по кілька днів і одна поїздка на місяць дають різні підсумки, хоча загальна кількість діб збігається.
Строки поставки нового авто
Строк теж частина ціни, якщо авто потрібне до певної дати. Станом на 24 жовтня 2026 року в офіційного польського дилера значився G 63 виробництва 2026 року з отриманням у грудні того ж року. Це строк конкретної пропозиції, а не середня черга по країні. У BMW на сайті є розділ автомобілів, готових до отримання, але наявність складу не говорить про строк індивідуального замовлення. Для Maybach і Urus зіставних строків нового замовлення в Польщі ми не знайшли.
Під час планування корисно розрізняти п’ять станів: авто на складі, уже розподілений слот виробництва, нове індивідуальне замовлення, реєстрація та підготовка до видачі. На кожному з них строки різні.
Коли оренда вигідніша за купівлю, а коли ні
Універсальної відповіді немає, і будь-який текст, що обіцяє «оренда завжди дешевша», пропускає вихідні дані. Порівнювати потрібно повний бюджет на однаковий період.
| Сценарій | Що порівнювати |
|---|---|
| Весілля або інша подія на один день | Години фактичної потреби, кількість пасажирів, доставка й очікування проти витрат на утримання авто поза подією |
| Ділова зустріч або поїздка | Підсумкова сума на конкретні дати проти річних витрат власника |
| Тест перед купівлею | Посадка, паркування, сімейний багажник і ваш звичайний маршрут; комплектація в оренді може відрізнятися від тієї, що ви замовите |
| Сезонне використання | Кількість днів їзди на рік, зберігання, шини, страховка і втрата вартості між сезонами |
Для разових завдань рахувати майже нічого: сплачується лише потрібний вам період. Для регулярної їзди результат залежить від пробігу та строку, і тут оренда на місяць і довше порівнюється вже з лізингом або купівлею, як у матеріалі про довгострокову оренду і лізинг.
Кому підійде і кому ні
Оренда підходить тим, кому авто потрібне на конкретні дати: на весілля, на вихідні, на поїздку Польщею або на перевірку перед купівлею. Вона також знімає питання зберігання, шин і обслуговування.
Купівля логічна, якщо ви їздите на такому авто регулярно протягом кількох років і готові нести витрати власника, включно з втратою вартості. Вона потрібна і тим, кому важливе одне й те саме авто з комплектацією під себе: в оренді вибір обмежений тим, що є в парку. Перед купівлею є сенс узяти потрібну модель на пару днів і перевірити її на своєму маршруті. Для порівняння характеру авто можна відкрити огляди G 63, Urus Performante і M4 Competition.
Поширені запитання
Чому Mercedes G-класу коштує так дорого? Модель випускається з 1979 року як позашляховик, і три блокування диференціалів збережено в усіх поколінь, включно з нинішнім. У G 63 до цієї механіки додано мотор AMG. Розбивки ціни за елементами в наших матеріалах немає, тому точну частку кожного назвати не можна.
Скільки коштує найдешевший G-клас? G 63 не відповідає на це запитання: це одна з версій сімейства. В актуальній лінійці виробника вказано G 500, G 450 d і G 63. Мінімальну ціну потрібно дивитися в конфігураторі за обраною версією, на дату перегляду.
Скільки G-клас витрачає на 100 км? Залежить від версії та циклу вимірювання: дизельний G 450 d, бензиновий G 500, G 63 і електричний G 580 дають різні значення. Порівнюйте лише дані WLTP з документів на конкретну версію.
Скільки коштує оренда Mercedes G-класу? Сума залежить від дат, кількості діб і сезону. Ставка для G 63 вказана на сторінці авто, а блок вище показує її на ваші дати. Що включено, видно в договорі до оплати.
Urus Performante і Urus SE Performante це одне авто? Ні. Urus Performante з мотором V8 потужністю 666 CV було представлено в серпні 2022 року. Urus SE Performante це новіша гібридна версія потужністю 812 CV. Ціни та характеристики одного не можна переносити на інше.
Чи має BMW M4 Competition повний привід? У польській пропозиції є обидві версії: із заднім приводом потужністю 375 кВт і M xDrive потужністю 390 кВт. У картці нашого авто названо версію M xDrive, подробиці щодо M4 Competition дивіться на її сторінці.