PL
PLN
Blog

Flota Aurex: dwadzieścia samochodów według silnika, napędu i osiągów

Flota Aurex w Warszawie: 20 samochodów w tabeli z silnikiem, mocą, napędem, przyspieszeniem do 100 km/h i prędkością fabryczną. Grupy i najczęstsze pytania.

· Zaktualizowano: · Bohdan Olkhovyi ·11 min czytania

Ta strona zbiera fabryczne parametry floty Aurex w Warszawie w jednej tabeli: silnik, moc, napęd, przyspieszenie do 100 km/h i prędkość maksymalną. Karta modelu omawia samochód szczegółowo, a tabela służy do pierwszego porównania: który samochód ma napęd na tylne koła, który przyspiesza do setki szybciej niż w cztery sekundy, gdzie elektronika trzyma prędkość na poziomie 250 km/h. Zestawienie sporządzono na 4 października 2026 roku. W katalogu jest 22 karty, do tabeli weszło 20.

W skrócie. W tabeli jest 20 samochodów floty Aurex: od BMW 320d xDrive o mocy 190 KM do Lamborghini Urus Performante o mocy 666 KM. W tabeli napęd na tylne koła ma tylko BMW M2, na przednie Lexus ES 300h i Mini Cooper S, pozostałe mają napęd na cztery koła. Fabryczna prędkość wynosi od 180 do 325 km/h. Range Rover Sport i Audi A6 C9 dodamy do tabeli później.

Jak czytać tabelę

Liczby są fabryczne, z dokumentów producentów, a nie z haseł reklamowych. Wyjątki opisano pod tabelą. Moc podano w koniach mechanicznych według systemu metrycznego (PS, jak w komunikatach prasowych) i w kilowatach. Prędkość maksymalna to seryjna wartość fabryczna, a tam, gdzie trzyma ją elektronika, z ogranicznikiem. Jeśli dla modelu istnieje pakiet podnoszący limit, w tabeli stoi wartość bez niego. Kolumna „Miejsc” podana jest według danych fabrycznych i katalogu: w Mercedes-AMG GT 53 i BMW X7 40i liczba miejsc zależy od wyposażenia, a dla Lamborghini Urus Performante, Mercedes-Maybach S 580 i Porsche Taycan wzięto ją z katalogu, a układ wnętrza potwierdzi zespół przy rezerwacji.

W trzech wierszach BMW M podano zakres: X5 M, M4 Competition i M2. Rok w katalogu nie mówi, która wersja stoi we flocie. BMW produkowało X5 M w wersjach 600 i 625 KM, w M4 Competition aktualizacja z 2024 roku podniosła moc z 510 do 530 KM, w M2 z 460 do 480 KM. Oznaczenie „b/d” to brak danych: tak jest z przyspieszeniem w Audi A6 C8 i Porsche Taycan oraz z prędkością maksymalną w Audi A6 C8.

Pięć grup według przeznaczenia

We flocie wygodniej grupować samochody nie według marek, lecz według zadania, do którego zwykle się je wybiera.

Kabriolety i roadstery. Są dwa: Lamborghini Huracán EVO Spyder z miękkim składanym dachem, dwoma miejscami i V10 o mocy 640 KM oraz Mercedes-AMG SL 63 z V8 o mocy 585 KM i układem 2+2. Oba mają napęd na cztery koła. Więcej w recenzjach Huracán EVO Spyder i SL 63, a porównanie Huracána i Urusa pomaga wybrać między otwartym supersamochodem a super-SUV-em.

Coupé i czterodrzwiowe coupé. Pięć samochodów o różnych zadaniach: BMW M8 Competition z V8 o mocy 625 KM, M4 Competition z napędem na cztery koła M xDrive, M2 jako jedyny samochód floty z napędem na tylne koła, Mercedes-AMG GT 53 z rzędową szóstką i systemem EQ Boost oraz BMW 430i xDrive w nadwoziu Gran Coupé na pięć miejsc.

SUV-y. Pięć modeli: Lamborghini Urus Performante z V8 o mocy 666 KM, Mercedes-AMG G 63 z V8 o mocy 585 KM i seryjnym limitem 220 km/h, BMW X5 M, BMW X6 30d z dieslowską szóstką o mocy 298 KM oraz BMW X7 40i, jedyne we flocie wnętrze z trzema rzędami siedzeń, na sześć lub siedem miejsc.

Kompaktowe. Audi RS 3 z rzędową piątką 2.5 TFSI o mocy 400 KM i Mini Cooper S w trzydrzwiowym nadwoziu, o mocy 204 KM, z napędem na przednie koła. Do 100 km/h RS 3 przyspiesza w 3,8 s, Mini w 6,6 s.

Sedany. Mercedes-Maybach S 580 o mocy 503 KM, Audi A6 C8, Mercedes C 200 4MATIC, BMW 320d xDrive z dieslem, Lexus ES 300h z układem hybrydowym o mocy 218 KM i napędem na przednie koła oraz Porsche Taycan, jedyny elektryczny samochód we flocie. Wśród potwierdzonych modeli tej grupy najszybciej przyspiesza Maybach: 4,8 s do 100 km/h.

Tabela: wszystkie dwadzieścia samochodów floty

ModelNadwozieMiejscSilnikMocNapęd0-100 km/h, sPrędkość maks., km/h
Lamborghini Huracán EVO Spyderkabriolet, miękki dach25.2 V10640 KM (470 kW)na cztery koła3,1325
Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+roadster, miękki dach4 (2+2)4.0 V8 biturbo585 KM (430 kW)na cztery koła (4MATIC+)3,6315
BMW M8 Competitioncoupé44.4 V8 biturbo625 KM (460 kW)na cztery koła (M xDrive)3,2250
BMW M4 Competitioncoupé43.0 R6 biturbo510-530 KM (375-390 kW)na cztery koła (M xDrive)3,5250
BMW M2coupé43.0 R6 biturbo460-480 KM (338-353 kW)na tylne koła4,0-4,1250
Mercedes-AMG GT 53czterodrzwiowe coupé4-53.0 R6 turbo, EQ Boost435 KM (320 kW)na cztery koła (4MATIC+)4,5285
BMW 430i xDriveczterodrzwiowe coupé (Gran Coupé)52.0 R4 turbo245 KM (180 kW)na cztery koła (xDrive)6,1250
Lamborghini Urus PerformanteSUV44.0 V8 biturbo666 KM (490 kW)na cztery koła3,3306
Mercedes-AMG G 63SUV54.0 V8 biturbo585 KM (430 kW)na cztery koła (4MATIC)4,4220
BMW X5 MSUV (SAV)54.4 V8 biturbo600-625 KM (441-460 kW)na cztery koła (M xDrive)3,8-3,9250
BMW X6 30dSUV coupé53.0 R6 diesel, 48 V298 KM (219 kW)na cztery koła (xDrive)6,1233
BMW X7 40iSUV6-73.0 R6 turbo, 48 V380 KM (280 kW)na cztery koła (xDrive)5,8250
Audi RS 3sedan52.5 R5 TFSI400 KM (294 kW)na cztery koła (quattro)3,8250
Mini Cooper S 3-doorhatchback, 3 drzwi42.0 R4 turbo204 KM (150 kW)na przednie koła6,6242
Mercedes-Maybach S 580sedan44.0 V8 biturbo503 KM (370 kW)na cztery koła (4MATIC)4,8250
Audi A6 C8sedan52.0 TDI204 KM (150 kW)na cztery koła (quattro)b/db/d
Mercedes-Benz C 200 4MATICsedan51.5 R4, 48 V204 KM (150 kW)na cztery koła (4MATIC)7,1241
BMW 320d xDrivesedan52.0 R4 diesel, 48 V190 KM (140 kW)na cztery koła (xDrive)7,2228
Lexus ES 300hsedan52.5 R4 hybryda218 KM (160 kW)na przednie koła8,9180
Porsche Taycansedan4elektrycznydo 408 KM (300 kW)na cztery koła (według katalogu)b/d230

Moc Taycana podano jako „do”: tak nazywa ją Porsche na stronie modelu. Przy tej samej mocy Porsche ma wersję z napędem na tylne koła, dlatego napęd na cztery koła w Taycanie wzięto z katalogu, a wersję samochodu się uściśla. W Lamborghini Urus Performante stoją dane Performante. Urus S przy tej samej mocy ma według Lamborghini 3,5 s i 305 km/h, a która z dwóch wersji stoi we flocie, trzeba jeszcze potwierdzić dokumentami. Dla Audi A6 C8 moc i napęd odpowiadają wersji 40 TDI quattro, według niej ustalono też typ silnika, a przyspieszenie i prędkość maksymalna mają oznaczenie „b/d”: w sprawdzonych dokumentach Audi ich nie ma, a serwisy referencyjne nie są uznawane za dane fabryczne.

Fabryczny limit prędkości: co kryje się za liczbą 250

Osiem samochodów w tabeli pokazuje 250 km/h: BMW M8 Competition, X5 M, M4 Competition, M2, X7 40i, 430i xDrive, Audi RS 3 i Mercedes-Maybach S 580. To elektroniczny ogranicznik, a nie granica możliwości silnika, więc po samej tej liczbie samochodów nie da się porównać. Przyspieszenie do 100 km/h u tych ośmiu mieści się w przedziale od 3,2 s w M8 do 6,1 s w 430i.

Wyższą prędkość daje fabryczny pakiet, ale tylko w samochodzie, w którym jest zamontowany. W BMW to M Driver’s Package: 285 km/h w M2, 290 w M4 Competition i X5 M, 305 w M8 Competition. W Audi RS 3 opcja podnosi limit do 280 km/h, a pakiet RS-Dynamikpaket do 290. W Mercedes-AMG G 63 seryjne 220 km/h, z AMG Driver’s Package 240. Czy taki pakiet jest w konkretnym samochodzie floty, potwierdzi zespół przy rezerwacji.

Częste nieporozumienia

„We flocie są M3 Competition i SL 43.” Oba stały w poprzedniej wersji tej tabeli. Teraz nie mają kart: zamiast SL 43 we flocie jest SL 63 z V8 i napędem na cztery koła 4MATIC+, a z BMW M zostały M2, M4 Competition, M8 Competition i X5 M.

„We flocie jest jeden samochód z otwartym dachem.” Są dwa: Huracán EVO Spyder i SL 63. Poprzednia tabela wskazywała jako jedyny otwarty SL 43, ale nie figuruje on już wśród samochodów floty.

„Wszystkie samochody Aurex mają napęd na cztery koła.” BMW M2 ma napęd na tylne koła, Lexus ES 300h i Mini Cooper S na przednie. Pozostałe 17 samochodów z tabeli ma napęd na cztery koła.

„G 63 ma prędkość maksymalną 240 km/h.” To wartość z AMG Driver’s Package. Seryjny elektroniczny limit G 63 wynosi 220 km/h i właśnie on stoi w tabeli. W poprzednim zestawieniu było 240 km/h.

„We flocie jest Porsche Panamera.” Nie. Z Porsche we flocie jest tylko Taycan.

Samochody, których jeszcze nie ma w tabeli

Dwa samochody floty dodamy do zestawienia później, bo moc i przyspieszenie w wersjach jednego modelu różnią się zauważalnie. Range Rover Sport nowej generacji L461 to SUV klasy premium z napędem na cztery koła, według katalogu pięciomiejscowy. Audi A6 C9 to sedan klasy biznes nowej generacji. Aktualny skład floty zawsze widać na stronie katalogu.

Najczęstsze pytania

Ile samochodów jest we flocie Aurex i dlaczego w tabeli jest dwadzieścia? W katalogu Aurex na 4 października 2026 roku jest 22 karty. Do tabeli weszło 20 samochodów. Range Rover Sport i Audi A6 C9 dodamy później: moc i przyspieszenie w różnych wersjach tych modeli różnią się zauważalnie, więc ich wiersze pojawią się, gdy będzie znana wersja silnika.

Który samochód floty jest najszybszy według danych fabrycznych? Lamborghini Huracán EVO Spyder: 325 km/h i 3,1 s do 100 km/h. Pod względem prędkości maksymalnej za nim jest Mercedes-AMG SL 63 z 315 km/h i 3,6 s, potem Lamborghini Urus Performante z 306 km/h i 3,3 s. Pod względem przyspieszenia drugie miejsce zajmuje BMW M8 Competition z 3,2 s.

Które samochody floty mają otwarty dach? Dwa: Lamborghini Huracán EVO Spyder z elektrycznie składanym miękkim dachem i dwoma miejscami oraz Mercedes-AMG SL 63 z miękkim dachem i układem 2+2. Oba mają napęd na cztery koła: Spyder ma V10 o mocy 640 KM, SL 63 V8 o mocy 585 KM. SL 43, który poprzednia tabela podawała jako otwarty, odszedł z floty.

Które samochody floty nie mają napędu na cztery koła? BMW M2 ma napęd na tylne koła, Lexus ES 300h i Mini Cooper S na przednie. Pozostałe 17 samochodów z tabeli ma napęd na cztery koła: xDrive w BMW, 4MATIC i 4MATIC+ w Mercedesie, quattro w Audi. W Porsche Taycan napęd na cztery koła podano według katalogu, wersję samochodu się uściśla.

Dlaczego BMW M2, M4, M8, X5 M i Audi RS 3 mają w tabeli 250 km/h? To seryjny limit elektronicznego ogranicznika. Wyżej podnosi prędkość osobny pakiet: M Driver’s Package w BMW (285 km/h w M2, 290 w M4 Competition i X5 M, 305 w M8 Competition) i opcje w Audi RS 3 (280 albo 290 km/h). Czy pakiet jest w konkretnym samochodzie, potwierdzi zespół przy rezerwacji: w tabeli stoi fabryczna wartość seryjna.

Dlaczego w X5 M, M4 Competition i M2 moc podano w zakresie? Rok w katalogu nie określa wersji. BMW produkowało X5 M w wersjach 600 i 625 KM, w M4 Competition aktualizacja z 2024 roku podniosła moc z 510 do 530 KM, w M2 z 460 do 480 KM. Która z nich stoi we flocie, otwarte dane nie pokazują, dlatego w tabeli są obie liczby. Dokładna wartość pojawi się po sprawdzeniu dokumentów samochodu.

Dlaczego w wierszach Taycana i Audi A6 C8 stoi „b/d”? Przyspieszenie Taycana w katalogu nie zgadza się z żadną fabryczną wersją o takiej mocy: Porsche podaje 4,6 s dla Taycana 4 i 4,8 s dla Taycana z napędem na tylne koła. Dla Audi A6 C8 w sprawdzonych dokumentach Audi nie ma ani przyspieszenia, ani prędkości maksymalnej, a serwisy referencyjne nie są uznawane za dane fabryczne. Potwierdzone wartości pojawią się po sprawdzeniu dokumentów.

Który samochód floty pomieści najwięcej pasażerów? BMW X7 40i: siedem miejsc w standardowym układzie, sześć przy zamówieniu osobnych foteli w drugim rzędzie. Pozostałe SUV-y floty są pięciomiejscowe, z wyjątkiem Lamborghini Urus Performante, które według katalogu ma cztery miejsca. Wśród sedanów według katalogu cztery miejsca mają Mercedes-Maybach S 580 i Porsche Taycan, pozostałe pięć.

Prywatność

Ustawienia cookies